Pędzla DUCARE z Aliexpress – recenzja

 
 
Nikogo, kto choć trochę interesuje się tematyką makijażową, nie muszę chyba przekonywać, jak istotne są odpowiednie narzędzia, które pozwolą na precyzyjne wykonanie makijażu i ułatwią pracę. Nie wyobrażam sobie codziennego makijażu bez dobrych pędzli. Oczywiście, nie muszą one koniecznie być bardzo drogie, żeby spełniły swoje zadanie. Producenci oferują nam niezliczoną ilość modeli, wzorów, różne rodzaje włosia o różnych zastosowaniach.
 

Co wybrać?

Dziś chciałabym opowiedzieć Wam o pędzlach z niższej półki cenowej, zamówionych na Aliexpress. Do napisania tego postu zainspirowały mnie często powtarzające się pytania na różnych Facebookowych grupach. Wybór na Aliexpress jest tak ogromny, że można się pogubić, trudno wybrać narzędzia, które znajdą praktyczne zastosowanie, a przy tym nie rozpadną się po pierwszym myciu. Specyfika zakupów na Aliexpress jest taka, że nigdy nie możemy być pewni, jaką zawartość wyjmiemy z paczki 😉 , ale to już zupełnie inny temat…

Tanie (nie) znaczy dobre?

Przeglądałam przeróżne oferty, zanim wypatrzyłam coś, co wydało mi się warte zakupu, padło na Pędzle DUcare. Jest to zestaw 11 pędzli pozwalający na wykonanie kompleksowego makijażu twarzy i oczu.

Znajdziemy w nim:

– duży, puchaty pędzel do pudru,
– flat top do podkładu,
– do różu,
– do rozświetlacza,
– wachlarz (nie wykorzystuję go do makijażu, tylko przy wykonywaniu manicure, ale to już inny temat),
– dwa puchacze do oczu,
– pędzel do brwi ze szczoteczką,
– dwa precyzyjne do oczu,
– pędzel do eyelinera (który jest absolutną porażką i nie nadaje się do niczego);

Cena zestawu to ok. 15$, czyli mniej więcej 55 zł, co daje nam 5 zł za sztukę 😉

 

 

 

Pędzle DUcare z Aliexpress

Czy warto? 

Moim zdaniem za tę cenę jak najbardziej.

Używam pędzli już od kilku miesięcy, wielokrotnie je prałam i absolutnie nic się z nimi nie dzieje, nie tracą kształtu, nie farbują od kosmetyków. Włosie jest miękkie i dobrze chwyta produkty, które bez problemu możemy wpracować w skórę. 
 
Z pewnością nie są to pędzle z najwyższej półki jeśli chodzi o jakość, nie oczekuję również, żeby wytrzymały ze mną długie lata, ale świetnie sprawdzają się jako zestaw awaryjny, kiedy moje ulubione modele czekają na pranie, albo choćby przy większej ilości osób do malowania. 
 
Nie jestem zwolenniczką kupowania całych zestawów pędzli, ponieważ najczęściej jest tak, że praktyczne zastosowanie znajduje tylko kilka sztuk, a cała reszta robi tylko “sztuczny tłok”. Jednak jeśli chodzi o ten zestaw, przydają mi się prawie wszystkie pędzle, z wyłączeniem tego do eyelinera, jest zbyt giętki i mało zbity, żeby wykorzystać go do precyzyjnych elementów.
 
Serdecznie polecam pędzle osobom, które chciałyby kupić swój pierwszy zestaw, nie będziecie żałować 🙂 

 
 

 

8 myśli na “Pędzla DUCARE z Aliexpress – recenzja”

    1. Są urocze, zdecydowanie, chociaż ja ze względów higienicznych nie trzymam pędzli na wierzchu 😉
      Jeśli chodzi o ulubioną ZOEVĘ, jej pozycja nie jest zagrożona 😉
      Pojawiło się u mnie kilka MBrush, ale one w ogóle są poza konkurencją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *